Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Ні просьби, ні грозьби, ні тортури, ані смерть не приневолять тебе виявити тайни.

2011 р. Бригінець просить Попова і Колеснікова не допустити руйнування Київської фортеці

2011 р. Зону гостинності до Євро-2012 збудують на місці музею?

Дата: 10.05.2011

Музей “Київська фортеця” опинився у центрі будівельного скандалу – біля підніжжя військового укріплення “Косий капонір” розпочалися роботи з будівництва “зони гостинності” для гостей Євро-2012. Роботи почали перед травневими святами, пише “Сегодня”.

За словами голови комісії з питань культури Київради Олександра Бригинця, забудовники розкопали військовий вал і почали вбивати палі без погодження з музеєм. “Ще п’ять років тому НСК намагався забрати в нас цю ділянку під свої корти, але ми не дали. Судилися з ними й виграли суди. А тепер вони під виглядом Євро й зони гостинності все-таки вал зруйнували для своїх інтересів!”, – сказав директор “Київської фортеці” В’ячеслав Кулинич.

Тим часом в НСК “Олімпійський” кажуть, що пам’ятку не руйнують, навпаки, біля “капоніра” обладнають спеціальну стежку, по якій туристи зможуть пройти уздовж укріплення й помилуватися ним.

“Ніяких “військових валів” там немає, ми проводили нараду із цього приводу з фахівцями, де були й архітектори. Усі дозволи, включаючи “Укрдержекспертизу”, дозволу на знесення зелених насаджень, на початок будівництва в нас є. Я вважаю, що ця проблема кимось надумана”, – сказав начальник управління перспективного будівництва НСК Дмитро Ковальчук.

На цьому ж наголосив і заступник голови КМДа з питань підготовки до Євро-2012 Анатолій Голубченко: “Ніякої історичної цінності цей вал не становить. Ми розбиралися в цій ситуації. На цьому місці вже кілька разів щось будували”.

За задумом будівельників, зона гостинності до ЧЄ буде складатися з двох частин. В одній буде трирівневий паркінг, антидопінговий комітет і музей спорту. А в іншій – прес-центр і зона для 10 тисяч гостей з кафе. Після того як чемпіонат закінчиться, на цьому місці планують відкрити тенісні корти, льодову арену, і тренажерний центр.

Видання відзначає, що це не перший скандал навколо музею “Київської фортеці” – наприкінці грудня 2006 року, під новий рік, на території музею знесли історичний Київський телеграф, а 9 травня 2007 року на території музею знесли ще один будинок – між будинками по вул. Щорса, 42 і 44. Це була пам’ятка Васильківського укріплення, а тепер на цьому місці стоїть висотка.

Джерело: “Українська правда. Київ”

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 13

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.