Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації.

Фрунзе вул.

2008 р. На Подолі бульдозер випередив археологів

Дата: 22.01.2008

“Ось подивіться: стирчать людські кістки, є слід від зітлілої дерев’яної труни, – показує кореспондентові ”ГПУ” Всеволод Івакін, 29 років, молодший науковий співробітник Центру археології Києва. – Можливо, це захоронення маленької дитини приблизно з ХІІ століття”.

Науковець проводить трохи далі дном котловану й демонструє залишки чотирьох дерев’яних зрубів. Найімовірніше, за словами Івакіна, колись це була житлова споруда.

Торік 28 грудня будівельники почали рити котлован на вул. Фрунзе 23-25, на Подолі. Це величезна вирва, вона має 70х40 м і 8 м завглибшки. Тут планують звести офісний центр ”Щекавицький”, його замовник – підприємство ”Каштанове містечко”. Міські археологи стверджують, що територія будмайданчика становить археологічну цінність. Вона належить до пам’ятки археології ”Культурний шар Подолу ІХ-ХVIII століть”, говорить Івакін.

Археологи зауважують: улітку вони домовилися з забудовниками, що протягом весни 2008-го матимуть змогу дослідити територію. І лише після цього мали розпочати будівельні роботи.

– Забудовник погодився. У квітні ми хотіли проводити повноцінні археологічні дослідження. Екскаватор мав поетапно і за нашими вказівками знімати ґрунт, аби можна було все дослідити й зафіксувати. За законом, якщо ділянка не досліджена, то й будроботи заборонені, – стверджує Всеволод Івакін.

За словами вчених, Центр археології Києва та Інститут археології України вже звернулися до прокуратури.

– За цим порушенням 9 січня було складено акт, припис про заборону робіт без археологічних досліджень вручено забудовникам. Але, як бачите, історичну спадщину продовжують руйнувати, – веде далі науковець.

За годину кореспондент ”ГПУ” знайшов у западині чотири людські кістки.

– Не рухайте нічого руками, – застерігає Івакін.

Археологи розказують, що на початку ХХ ст. за 150 м від теперішнього котловану знайшли кілька хаотично розташованих курганних поховань.

– Наша ділянка знаходиться дуже близько до них. Не можна виключати, що й у цьому місці можна знайти щось подібне до курганних поховань, – зазначає науковець.

Вириту землю будівельники вивезли. Керівництво ”Каштанового містечка” своїх дій не коментує.

Олександр Куций

Джерело: “Газета по-українськи”

Вкладені елементи

Адреса оригіналу статті: 	Фото: Андрій Шматов
Загальний вигляд місця розкопок

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 88

Модифіковано : 22.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.