Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Будь гордий з того, що Ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового тризуба.

Церква св.Михаїла

2008 р. В Ужгороді реставрують Шелестівську церкву, збудовану без жодного цвяха

Дата: 16.12.2008

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту, що в Ужгороді, тривають ремонтні роботи. Тут рятують від руйнації унікальну Михайлівську церкву, збудовану в 1777 році в селі Шелестові Мукачівського району. Унікальність храму в тім, що він збудований без жодного цвяха. До музею під відкритим небом споруду перевезли ще в 1972 році, тоді ж рука реставраторів торкалася її востаннє.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, майстрів для реставрації церкви шукали по всьому Закарпаттю, зрештою знайшли аж у Солотвині на Тячівщині. Подібних спеціалістів, які навчені прадідівським способам роботи з деревом, в Закарпатті залишилися одиниці.

Для роботи на Шелестівській церкві треба вміти по-особливому складати один до одного спеціальні дерев’яні пластини, або ж шинглі, як кажуть у Закарпатті, а такому мало хто вчився. Тому зараз на роботах з реставрації підмайстрів вистачає, а майстер лише один – Михайло.

Він розповідає, що своїми руками відремонтував не одну старовинну споруду, причому навіть за кордон запрошували: «Я і в Москві працював, на Ізмайловському ринку – там все старовинне, дерев’яне. А вчився від своїх батька та діда».

Майстри кажуть, що хочуть закінчити роботу за три місяці. Але вони зізнаються, що можлива й затримка, зумовлена погодними умовами. Наразі повністю завершили роботи над дзвіницею церкви, верхівку увінчали відреставрованим хрестом. Деревину обробляють спеціальним антисептиком, який захищатиме її від вологи та грибків – після цього, стверджують майстри, церква не потребуватиме ремонту ще принаймні півстоліття. Серед порід, які використовують для ремонту, переважає дуб – він, як розповідають, несе в собі особливу енергетику.

Та й загалом, дерево – як душа цієї церкви, каже майстер: «Зараз усе з арматури роблять, з гіпсокартону все роблять, то й не дихає зовсім… Раніше з самого дерева робили, бо дерево – найліпший матеріал, особливо для здоров’я людини, він натуральний, екологічно чистий».

Директорка музею під відкритим небом Габріела Андял розповідає, що після реставрації унікальну Шелестівську церкву знову відкриють для відвідин туристам. А крім того, по неділях тут планують проводити богослужіння.

Джерело: РІСУ

Вкладені елементи

2008 р. В Ужгороді рятують від руйнування старовинну дерев’яну Михайлівську церкву
2008 р. В Ужгороді рятують від руйнування старовинну дерев’яну Михайлівську церкву

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 81

Модифіковано : 23.08.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.