Логотип сайту «Прадідівська слава»
Версія для друку
Стрічка новин (RSS)
Лист на сайт Змагатимеш до посилення сили, слави, багатства і простору Української держави.

2007 р. У Дрогобичі реставрують найбільшу синагогу Галичини

2007 р. У Дрогобичі відновлюють найбільшу у Східній Галичині хоральну синагогу

Дата: 03.09.2007

За підрахунками фахівців, на відновлення приміщення найбільшої у Східній Галичині хоральної синагоги, що знаходиться у Дрогобичі, потрібно щонайменше півмільйона доларів США. Єврейська община України та благодійний фонд “Ор Авнер” взялися за відновлення пам’ятки. Розпочали будівельники, як і годиться, з ремонту даху, аби врятувати все те, що ще залишилося.

Згодом знайшлися меценати, які виділили гроші на укріплення стін приміщення. Є сподівання, що споруда не виглядатиме у місті, наче руїна. Про це сьогодні, 3 вересня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Цікавий факт: історики дослідили, що найбільшу галицьку синагогу свого часу малював видатний польський художник єврейського походження, однокласник Івана Франка Маврицій Готліб.

Довідка ЗІКу:

Дрогобицька хоральна синагога збудована у 1865 році і вважається найбільшою у Східній Галичині. Після Другої світової війни її закрили і облаштували там… склад солі. Згодом тут розмістилася меблева крамниця.

На початку дев’яностих років синагогу повернули місцевій єврейській громаді та згодом її і грабували, і палили… З того часу, а це приблизно десять років, за її відновлення ніхто не брався.

Джерело: «Західна iнформаційна корпорація»

Сподобалась сторінка? Допоможіть розвитку нашого сайту!

© 1975 – 2018 М.Жарких (ідея, технічна підтримка, частина наповнення)

Передрук статей із сайту заохочується за дотримання
умов використання

Сайт живе на

Число завантажень : 71

Модифіковано : 26.11.2012

Якщо ви помітили помилку набору
на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою
та натисніть Ctrl+Enter.